Zieleń, róż i biel tworzą piękną kompozycję kolorystyczną, zaś groszek i rzodkiewka – odświeżającą mieszankę smaków. KREM Z GROSZKU Z RZODKIEWKĄ to prawdziwa wiosenna symfonia!
Składniki:
- 2 łyżki masła
- 2 duże pory, pokrojone w cienkie plasterki
- 1 cebula, posiekana
- 4 szklanki bulionu warzywnego
- 5 szklanek groszku (najlepiej świeżego, ewentualnie mrożonego)
- 2/3 szklanki listków mięty
- 2 łyżeczki soli
- 1 łyżeczka pieprzu
- pęczek posiekanej rzodkiewki
- kilka łyżek śmietanki
- sok z 1/2 cytryny
Przygotowanie:
W rondlu rozgrzewamy masło. Szklimy na nim pory i cebulę. Kiedy będą miękkie,zalewamy bulionem warzywnym. Do wrzącego bulionu dodajemy groszek i gotujemy do miękkości, około 5 minut. Po tym czasie zdejmujemy z ognia, dodajemy miętę, sól i pieprz. Blendujemy na gładki krem.
Posiekane lub starte na grubej tarce rzodkiewki przyprawiamy sokiem z cytryny, solą i pieprzem.
Krem z groszku rozlewamy do miseczek, ozdabiamy kilkoma kleksami śmietanki i rzodkiewkową salsą.
Smacznego!








